Slider

 

Projekcje panoramiczne | MICE POLAND

Projekcje panoramiczne weszły już na dobre do arsenału eventowych środków wyrazu stając się jednym z najchętniej używanych i efektywnych narzędzi multimedialnych. Po raz pierwszy zastosowaliśmy panoramę dziesięć lat temu w warunkach, które dziś określilibyśmy mianem spartańskich, łącząc ze sobą kilkanaście klasycznych ekranów do tylnej projekcji, na które z wielu rzutników emitowaliśmy animowane gify przedstawiające krajobrazy Ziemi.
Od tamtego czasu technologia dokonała kilku skoków i stworzyła nam potężne narzędzie do kreowania rzeczywistości przedstawionej w trakcie eventu. Tworzymy prezentacje merytoryczne, w których obrazy i animacje połączone w spójną całość pozwalają przekazywać niezwykle sugestywne komunikaty. Niezwykłe możliwości daje projekcja panoramiczna w wymiarze scenograficznym. Dziś w zdecydowanej większości eventów stosujemy dekoracje multimedialne, a dostępność i ceny tych rozwiązań pozwalają otaczać widzów obrazem ze wszystkich stron.
Już w tej chwili, korzystając z najnowszych technologii, możemy stosować projekcje nieomal sferyczne, tworząc w przestrzeni eventu scenerie trójwymiarowe, emitując treści graficzne na płaszczyzny podłóg i sufitów, a także dowolnych elementów umieszczonych w każdym miejscu przestrzeni. Stąd już tylko krok do tworzenia autentycznej rzeczywistości wirtualnej, w której znajdą się się uczestnicy eventu.
Projekcja panoramiczna, zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę obecny stosunek kosztów do jakości i efektów, jest zdecydowanie jednym z najciekawszych i najbardziej wydajnych środków wyrazu w trakcie eventu. Warto przy tym zaznaczyć, że jej efektywność w ogromnym stopniu zależy od odpowiedniej kreacji i jakości przygotowanych materiałów graficznych.

aut. Jarosław Sądej Managing Director

Artykuł został opublikowany w lipcowym numerze MICE Poland.

Projekty

BIK | Jubileusz 20 lecia

Jak celebrować 20 lecie firmy wraz z pracownikami, z rozmachem, lecz niebanalnie? 20 tygodni, 20 różnorakich aktywności, z pełnym zaangażowaniem wszystkich pracowników firmy. Wyzwaniem było zaprojektowanie niestandardowego wydarzenia związanego z jubileuszem, angażującego pracowników i budującego wizerunek firmy, która wyjątkowo ceni swoje kadry. Zaproponowaliśmy 20 eventów odbywających się co tydzień aż do dnia urodzin BIK. Istotnym …

Digital
Field marketing
Imprezy biznesowe
Imprezy otwarte
Incentive
inne
Pr i edukacja
Teambuilding

Kontakt